هویتا- فرم‌ ها و راهنمای تکمیل درخواست گواهی الکترونیکی

 فرم‌ ها و راهنمای تکمیل درخواست گواهی الکترونیکی

فرم‌ های درخواست صدور گواهی الکترونیکی: لطفاً با توجه به نوع گواهی الکترونیکی درخواستی (SSL، امضای دیجیتال، ...) و نوع تقاضا (حقیقی یا حقوقی)، تنها فرم مربوطه را از جدول زیر دانلود و تکمیل نمایید.

گواهی های الکترونیکی جزء اساسی زیرساخت کلید عمومی هستند و عبارت‌ اند از مستندی الکترونیکی که توسط یک مرکز صدور گواهی الکترونیکی، صادر شده و با یک زوج کلید[1] شامل یک کلید عمومی و یک کلید اختصاصی در ارتباط است. یک گواهی الکترونیکی شامل یک مجموعه از اطلاعات است که به‌صورت الکترونیکی امضای دیجیتال شده است و اندازه آن تقریباً بین 2 تا 4 کیلوبایت است. در ذیل انواع گواهی الکترونیکی و مقاصد مورد استفاده آن تشریح شده است:

  • گواهی الکترونیکی SSL: این گواهی الکترونیکی مختص نشانی اینترنتی (URL) صادرشده و به‌ منظور تضمین اصالت یک سرور و به عبارتی تضمین ارتباط بین نشانی و وب ‌سایتی که به آن مراجعه می ‌شود، به کار می ‌رود. همچنین با استفاده از این گواهی الکترونیکی ایجاد یک ارتباط امن و رمزنگاری ‌شده بین برنامه مرورگر و وب ‌سایت صورت می گیرد.
  • گواهی الکترونیکی امضای دیجیتال: این گواهی الکترونیکی جهت امضای دیجیتال اسناد و تراکنش ‌های الکترونیکی به همراه امکان احراز هویت کاربران[2] مورد استفاده قرار می ‌گیرد.
  • گواهی الکترونیکی پست الکترونیک امن: این گواهی الکترونیکی به‌منظور تأمین محرمانگی و امن کردن پست الکترونیکی مالک گواهی الکترونیکی از طریق پروتکل S/MIME امکان رمزنگاری محتوا و همچنین امضای دیجیتال نمودن پیام فراهم می ‌سازد.
  • گواهی الکترونیکی مهر سازمانی: این گواهی الکترونیکی به‌ عنوان گواهی الکترونیکی امضای دیجیتال یک شرکت یا سازمان تلقی شده و می ‌تواند به ‌عنوان مهرسازمانی آن شرکت یا سازمان در قالب امضای دیجیتال مورد استفاده قرار گیرد.
  • گواهی الکترونیکی MS Smart Card Logon: این گواهی الکترونیکی جهت احراز هویت مالکان گواهی جهت ورود به سیستم‌ها مورد استفاده قرار می گیرد. این گواهی الکترونیکی برای ورود به سیستم از طریق احراز هویت دوعاملی مبتنی بر کلید عمومی، در سیستم‌ های متعلق به مایکروسافت مورد استفاده قرار می ‌گیرد. از طریق این گواهی الکترونیکی می توان با استفاده از یک کارت هوشمند یا توکن امضای دیجیتال پارس کی عملیات ورود به سیستم (Logon) را انجام داد.
  • گواهی الکترونیکی امضای دیجیتال کد: این گواهی الکترونیکی جهت اطمینان از اصالت و حفظ جامعیت نرم ‌افزارهای مختلف به ‌ویژه نرم ‌افزارهایی که از طریق اینترنت منتشر می ‌شوند نظیر ActiveX و Java Applet به کار می ‌رود. بنابراین زمانی که کاربران، نرم ‌افزار امضای دیجیتال شده را دانلود می ‌نمایند، می ‌توانند نسبت به صحت رابطه بین نرم ‌افزار و تولیدکننده آن و همچنین محتوای کد منبع و نیز جامعیت آن از طریق این گواهی الکترونیکی مطمئن شوند.
  • گواهی الکترونیکی Domain Controller: این گواهی الکترونیکی جهت ورود به سیستم در یک Domain و در سمت سرور[3] مورداستفاده قرار می گیرد و متناظر با گواهی الکترونیکی MS Smart Card Logon در سمت کاربر می باشد.

نوع گواهی الکترونیکی فرم درخواست گواهی الکترونیکی اشخاص حقوقی فرم درخواست گواهی الکترونیکی اشخاص حقیقی وابسته فرم درخواست گواهی الکترونیکی اشخاص حقیقی غیر وابسته
گواهی الکترونیکی SSL دانلود دانلود
گواهی الکترونیکی امضای دیجیتال دانلود دانلود
گواهی الکترونیکی پست الکترونیکی امن دانلود دانلود دانلود
گواهی الکترونیکی مهر سازمانی دانلود
گواهی الکترونیکی MS Smart Card Logon دانلود دانلود دانلود
گواهی الکترونیکی امضای دیجیتال کد دانلود دانلود دانلود
گواهی الکترونیکی Domain Controller دانلود دانلود دانلود

[1] Key Pair

[2]  Client Authentication

[3]  Domain Controller

  روابط عمومی: info@hovita.ir

  تلفن : 40663529-021 و 40663209-021

  تهران ,خیابان دکتر حبیب الله ,خیابان قاسمی , خیابان حبیب زادگان , پلاک 69 طبقه 6 واحد 36

  کدپستی: 1459996612

  دورنگار : 66042924-021